“Yer Altı Çöp Konteyneri” projesinin ilk etabı tamamlandı

Hatay Haber

Admin
Yetkili Kişi
İSKENDERUN BELEDİYE BAŞKANI SEYFİ DİNGİL:

YER ALTI ÇÖP KONTEYNERİ PROJESİNİN İLK ETABI TAMAMLANDI

İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, bir süre önce yapım çalışmaları başlayan “Yer Altı Çöp Konteyneri” projesinin ilk etabının tamamlandığını belirtti.
İskenderun Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerine bağlı yer çöp araçları yer altı çöp konteynerlerine uyumlu hale getirildi.

İlçemizde çevre bilincini geliştirmek, çöplerin oluşturduğu kötü kokuları önlemek ve çevre kirliliğini tamamen ortadan kaldırmak amacıyla kentimize kazandırılan yer altı çöp konteynerlarının kullanımı ile alakalı açıklama yapan İskenderun Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Ömer Çolak; “İskenderun Belediye Başkanımız Sn. Seyfi Dingil Türkiye de sadece birkaç belediye de bulunan bu güzel hizmeti vatandaşlarımızın kullanımına hazırladık. Kentimizin yaşam kalitesini her geçen gün ileriye taşıyan başkanımız Seyfi Dingil çevre temizliği konusunda oldukça hassas davranmaktır” diye konuştu.

yeralti-cop (1).jpg
yeralti-cop (2).jpg
yeralti-cop (3).jpg
yeralti-cop (4).jpg
yeralti-cop (5).jpg
yeralti-cop (6).jpg
yeralti-cop (7).jpg
yeralti-cop (8).jpg
yeralti-cop (9).jpg
yeralti-cop (10).jpg


İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil ise yapılan hizmetlere sahip çıkılması gerektiğini belirterek,”Özellikle hurdacı diye tabir edilen şahısların konteynerlerin içine girmeleri kesinlikle tehlikeli ve yasaktır. Diğer bir sorunumuz ise bu kadar güzel ve modern sistemin önüne tabelalar koymamıza rağmen araçlarını park eden vatandaşlar temizlik görevlilerimize büyük sorun oluyorlar. Çöp araçlarının görevini yapmaları için vatandaşlarımızı daha duyarlı olmaya ve memleketimize sahip çıkmaya davet ediyorum” şeklinde konuştu
 
Yukarı