Toprak Altından Çıkan Paslı Borular Şaşırttı

Kerim Yılmaz

Admin
Yetkili Kişi
Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü(HATSU) tarafından Hatay halkının önceden su içtiği paslı borulara yönelik hazırladığı sergi devam ediyor. Sergiye büyük ilgi gösteren vatandaşlar ise duygu ve düşüncelerini HATSU mikrofonlarına aktardı.

Sağlık açısından tehlike arz eden paslı boruların, eski ekipmanların yanı sıra yeni döşenen farklı türdeki içmesuyu borularının sergilendiği etkinlikte HATSU mikrofonlarına konuşan vatandaşlar, çalışmalardan ötürü Hatay Büyükşehir Belediye(HBB) Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’a ve HATSU’ya teşekkür etti.

Başkan Savaş’ın Hatay’ın her noktasına eşit şekilde hizmet ettiğini ifade eden vatandaşlar, “çalışmalar yapılmadan önce böyle paslı borulardan su içtiğimizi bilmiyorduk. Çalışmaların sağlığımız için ne kadar önemli olduğunu daha iyi anladık. Sadece Antakya değil, il genelinde içme suyumuzun temiz olması için önemli çalışmalar var” dedi.

HATSU Genel Müdürlüğü, paslı boruların bertarafı ve su kaybının minimum düzeye çekilmesi adına son yıl içerisinde hayata geçirdiği projeler ve bakım ile onarım çalışmaları kapsamında 1790 km içmesuyu şebekesinin döşendiğini açıkladı.
VATANDAŞ, “SAĞLIĞIMIZ İÇİN YAPILAN ÇALIŞMALARA MİNNETTARIZ” (9).jpg
 
Yukarı