Samandağ Belediyesi Mahkum Arkadaşlara Hobi Kazandırdı

Nikator

Admin
Yetkili Kişi
Samandağ Ney’leri Kader Mahkumlarına Ulaştı

Bingöl M Tipi Kapalı Ceza İnfaz kurumunda tutuklu bulunan Kader Mahkumları İlyas K. ve Muhammet B. sosyalleşmek adına bir hobi edinmek amacıyla Samandağ Belediyesi’nden cezaevinin müsaade etmiş olduğu üflemeli çalgı aletlerinden Ney müzik enstrümanı talep ettiler.

5769


Geçtiğimiz günlerde Samandağ Belediyesi tarafından yine Bingöl M Tipi Kapalı Ceza İnfaz kurumunda tutuklu bulunan Abbas D.’nin talebi üzerine kendisinin Ney enstrümanına kavuşmasına yardımcı olmuşlardı. Bu defa yine aynı talepte bulunan İlyas K. Ve Muhammet B.’nin de Samandağ’da yetişen, kalitesi ve boğumunun uygunluğu nedeniyle Ney yapımında en fazla tercih edilen Samandağ kamışlarından yapılan Ney müzik enstrümanına kavuşmasını sağladılar.

5768


Samandağ Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Fikret Özelik tarafından yapılan açıklamada; “ Kalitesi ve boğumunun uygunluğu nedeniyle dünyanın en kaliteli kamışlarından olan Samandağ kamışından yapılan Ney enstrümanını Kader mahkumu arkadaşlara ulaştırmaktan ve onların içinde bulundukları zorlukları kendi lehlerine çevirerek mahkum arkadaşlara bir hobi kazandırmaktan mutluluk duyduk. Belediye Başkanımız sayın Mithat Nehir’in öncülünde ilçemizin en iyi şekilde tanıtılması ve en iyi yerlere gelmesi için çalışıyoruz. “ ifadelerine yer verdi.
 
Yukarı