Saadet Partisi Altınözü Belediye Başkan Adayı Mehmet Yüksek

Hatay Haber

Admin
Yetkili Kişi
MEHMET YÜKSEK KİMDİR?

16.05.1976 tarihinde doğdu. Altınözü Mayadalı Mahallesinde büyüdü.
İlk, orta ve lise öğrenimlerini tamamladıktan sonra, Erciyes Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği bölümünü 2001 yılında bitirip, Makine Mühendisi oldu. Daha sonra, Mustafa Kemal Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Makine Mühendisliği Anabilimdalın'da eğitimi tamamlayarak, 2010 yılında Makine Yüksek Mühendisi oldu.

ISO 9001 yönetim sistemi ve ISO 14001 çevre yönetim sistemi hususlarında eğitimci olarak görev yaptı. Birçok firmanın Kalite Güvence sistemlerinde danışmanlık yaptı. Mühendislik meslek içi tüm sertifikaları ve tüm mühendislik uzmanlık belgelerini aldı. Bir çok sempozyum ve konferanslara katıldı. Doğaka, KOSGEB, kırsal kalkınma hibe programları gibi yatırım projelerinde mühendislik yaptı. İmalatçı esnafların kapasite raporlarını hazırladı.

Otomotiv filtre sektöründe Antakya da faaliyet gösteren Yetişen Grub'a bağlı Yetişen Plastik A.Ş. de 14 yıl Fabrika Müdürü olarak çalıştı.

Ocak-2015 tarihinden bu yana Hatay Büyükşehir Belediyesi Fen işleri dairesinde Makine Yüksek Mühendisi olarak çalışıyor. Bu 4 yıl içerisinde 2016-2017 yılında Fen işleri Müdürü olarak görev yaptı. Fen işleri Müdürü olarak Altınözü 48 mahallede ve Hatay il geneli 15 ilçe 593 mahallesinde hizmet etti. Altınözü için ne kadar mücadele ettiği ve yaptığı hizmetler herkes tarafından bilinmektedir.

Mehmet Yüksek Evli ve 3 çocuk babasıdır.

mehmet-yuksek.jpg
 
Yukarı