Payaslı Neneler ve Dedeler Kod Yazıyor

Hatay Haber

Admin
Yetkili Kişi
Payas Stem’de yenilikler bitmiyor. Çocukların bolca vakit geçirdiği aile büyüklerinin, çocukları yeni teknoloji çağında daha iyi anlamasını amaçlayan proje “Yıllara sitem etmeyin PayaStem’e gelin” hayata geçirildi.

stem-payas-(4).jpg


Nine ve dedelerimiz günümüz çağında çocuklarla daha iyi vakit geçirmesi hedeflenen projede 50 yaş üzeri aile büyüklerimizin çocukların dünyasını daha iyi anlaması ve neler öğrenip nasıl uyguladıklarını gözlemleyebildikleri eğitim amaçlı derslerle robotik kodlama derslerine girdi. Payas Belediye Başkanı Sn. Bekir ALTAN’nın desteği ile açılan ülkemizde tek ve ücretsiz robotik kodlama eğitimi veren Paya Stem’in çocuklar üzerinde büyük etkileri olduğu göz ardı etmek mümkün değil.

stem-payas-(1).jpg


Stem koordinatörünün bu etkinlik hakkında verdiği demeçte “PayaStem Merkezimizde Doğa ve Bilim Kampının sonuna doğru yaklaşırken ‘Yıllara sitem etmeyin PayaStem’e gelin’ etkinliğimizi gerçekleştirdik. Nesiller arası kodlama köprüsü kurmak için 50 yaş üzeri velilerimize kodlama eğitimi verdik. Etkinlik sonunda onların da değerli nasihat ve hayat tecrübelerini dinledik. Bu eğitimde temel hedefimiz evlerinde torunlarıyla en çok vakit geçiren dedeler ve nineler olması münasebetiyle onların böyle bir farkındalığının oluşması çocuklarımızın bilime olan ilgisinin artmasına sebep olacaktır.” dedi.
 

Dosyalar

Yukarı