“Okuma Yazma Kursu“ Belge dağıtım töreni’nde Arsuz protokolü ve vatandaşlar bir araya geldi

Arsuz ‘da “Okuma Yazma Seferberliği” Sertifika Töreni

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN ’ın eşleri Emine ERDOĞAN himayelerinde başlatılan “Okuma Yazma Seferberliği” kapsamında açılan “Okuma Yazma Kursu “ Belge dağıtım töreni’nde Arsuz protokolü ve vatandaşlar bir araya geldi.

Ali Kemal Ziroğlu Okulu bahçesinde düzenlenen programa saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından çeşitli folklor gösterileri yapıldı .

350 kişinin kayıtlı olduğu kurslarda başarılı olan ilk kursiyerlere protokol üyeleri tarafından sertifikaları verildi.

Okuma Yazma Kursu (1).jpg Okuma Yazma Kursu (2).jpg Okuma Yazma Kursu (3).jpg Okuma Yazma Kursu (4).jpg Okuma Yazma Kursu (5).jpg Okuma Yazma Kursu (6).jpg

Kaymakam SARI konuşmasında “Cumhurbaşkanımız ve eşleri himayesinde gerçekleştirilen okuma yazma seferberliği ile ilçemizde okuma yazma bilmeyen hiç kimsenin kalmaması için bu programları gerçekleştiriyoruz. Hemşerilerimiz aldıkları bu eğitim kapsamında günlük hayatlarına fayda sağlayacak düzeyde okuma yazma bilgisine sahip oluyorlar. Bugün çok güzel anılara şahit olduk. Tüm bunların gerçekleşmesinde emeği geçen herkese teşekkür etti.

Düzenlenen sertifika törenine; Programa Kaymakam Musa SARI , Milli Eğitim Müdürü Ramazan DÖNMEZ , okul müdürleri , öğretmenler , kurs eğitmenleri ve kursiyerler ve öğrenciler katıldı