Mustafa Kemal Üniversitesi Güz Dönemi Resim Sergisi” açtı

sonay web

Hayati Sonay

Sonay İnternet Hizmetleri
Yetkili Kişi
Portre Sergisi Açıldı
MKÜ'de “Güz Dönemi Öğrenci Çalışmaları Portre Resim Sergisi” Katılımcıların Beğenisini Topladı

Üniversitemiz Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Resim-iş Öğretmenliği 3. sınıf öğrencileri, Dr. Öğretim Üyesi Abdurrahman Eren koordinatörlüğünde “Güz Dönemi Resim Sergisi” açtı. Sergiye, akademik ve idari personelimiz, öğrenciler ve davetliler yoğun ilgi gösterdi.

Güz Dönemi Resim Sergisi (1).jpg
Güz Dönemi Resim Sergisi (2).jpg
Güz Dönemi Resim Sergisi (3).jpg
Güz Dönemi Resim Sergisi (4).jpg
Güz Dönemi Resim Sergisi (5).jpg

Mustafa Kemal Üniversitesi Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü’nün 1993-1994 yılından bu yana eğitim-öğretim etkinliğini sürdürmekte olduğunu ifade eden Dr. Öğretim Üyesi Abdurrahman Eren, “Nitelikli resim-iş öğretmenlerinin yetişmesi çevresine ve topluma karşı duyarlı, paylaşımcı, duygu, düşünce ve eylemlerinde girişimci, yaratıcı, kendine güvenli insan tipinin yetiştirilmesini sağlar. Bu nedenle resim-iş öğretmeninin, dolayısıyla sanat eğitimcisinin eğitimi büyük önem taşır.” dedi.
Sergide 30 öğrencimizin tuval üzerine yağlı boya tekniğiyle yapılmış 30 portre eseri yer alıyor. Sergi, 27 Nisan tarihine kadar ziyaretçilerini bekliyor.

Yukarı