İskenderun Körfezi'nde nerelerde balık tutulur

Rhosus

Admin
Yetkili Kişi
Iskenderun Körfezine dörtyol tarafı payas denizciler tarafı iskenderun sahil şeridi Karaağaç Arsuz Konacık şeklinde ayırabiliriz

Dip balığı istiyorsanız gidip balığından kastım çupra türleridir çok verenler Candan bahsediyorum kaya balığı yasak olduğu için lütfen Kaya balıklarını ağlamayalım vesselam dip balıklarını daha çok Konacık ve denizciler payas tarafında bulabilirsiniz.

Orta su balığı istiyorsanız arsuzun açıkları İskenderun Liman sahası ve Dörtyol tarafında çok sayıda orta su balığını erişebilirsiniz bunlar arasında istavrit lüfer Kolyoz ve sardalya bulunmaktadır.

Eski yıllara nazaran balık popülasyonu körfezdeki kirlilik aşırı avlanma denetimlerin yapılmaması bilinçsizce avlanan küçük balıklar ve yasak türlerini alacağından dolayı Körfez'de balık sayısı çok azalmıştır.

Kimilerine göre kafes ile avlanan balık kimilerine göre büyük Balıkçıların toplu şekilde balığı katletmesi kimilerine göre iklim değişikliği ve sıcaklıkların artması kimilerine göre ise alığın dünya çapındaki göç yollarının değişmesidir etken İskenderun körfezi'ndeki balık sayısının ve nüfusunun azalmasına.

Başka ülkelerden gelen dış mihrakların göndermiş olduğu çeşitli bu yöreye ait olmayan balıklar yerli ırk larımızı katletmiştir yavrularını yemiştir kendilerini yemiştir barınma alanlarını tecavüz etmiştir Örneğin kırmızı renkte çıkan uzun kuyruklu tül kuyruklu mercan balığı Örneğin balon balığı Bunlar dış mihrakların oyunudur
 
Yukarı