İskenderun Festivaller

Hayati Sonay

Sonay İnternet Hizmetleri
Yetkili Kişi
İlçemizde her yıl 5-9 Temmuz tarihleri arasında İskenderun Belediyesince Uluslararası Kültür ve Turizm Festivali düzenlenmekte ve festival kapsamında çeşitli etkinlikler (konser, tiyatro, gösteri v.b.) sergilenmektedir.
 

Rhosus

Admin
Yetkili Kişi
Eskiden büyük bir coşkuyla kutlanılan beş temmuz Festivali her ne sebepten s uzun yıllardır kullanılmıyor Türkiye çapında ün yapmış sanatçıların katılacağı bir festivale dört gözle bekliyoruz Eskiden beş temmuz Festivali denildiği zaman bütün iskenderun halkı iskenderun Anıt alanında bir araya gelir coşkuyla hevesle bu Festivali kutlandı amma velakin günümüzde beş temmuz Festivali bir anı olarak kalmıştır eski günlerine dönmek istiyor iskenderun özledik 5 Temmuz festivalini özledik sanatçıları özledik kalabalığı özledik coşkuyu özledik
 

Hatay Haber

Admin
Yetkili Kişi
İskenderun'un kurtuluş günü olan 5 Temmuz uzun bir süredir kutlanmıyor. Eskiden çeşitli sanatçılar ve etkinliklerle kutlanılan festival kapsamında yarışmalar yapılır ve hediyeler dağıtılırdı. 5 temmuz günü bütün iskenderun halkı sahildeki Atatürk Anıt meydanında toplanır ve eğlenirdi.

O eski festivallerin neşesini coşkusunu özledik temmuz festivallerinin İskenderun'da tekrar kutlanmasını ve kurtuluş Ruhunun tekrar dirilmesi dileğiyle ..
 
Yukarı