İKİNCİ EL ARAÇ EKSPERTİZLERİNDE DİKKAT EDİLECEK HUSUS; NİTELİK!!!

Aracımı nerede ekspertiz yaptırmalıyım? Aracıma en iyi ve en detaylı kim bakar? Araçla ilgili soruları kime sorabilirim?

Günümüzde mesleğini çok iyi yapanlar olduğu gibi bir o kadar da yapamayan kişilerin varlığından söz etmek mümkündür. Son zamanlarda para kazanımı sağlamak için herkesin her işi yaptığına da,maddi kazanç sağlamak için bazı etik olmayan şeylerin yapıldığında şahit olmaktayız. Buda kendine maddi kazanç sağlarken yanına gelen müşterilere ağır bedeller ödetmektedirler.

Her ben ustayım diyene, ben şu mezunuyum diyene kanarsak sonuçları hüsran olacağını bilmenizi isterim. Gideceğiniz yerlerde mutlaka nitelik arayın. Nitelik bir kişinin o işi yapmak için tecrübesi, aldığı eğitim, mesleki yeterliliği, meslek ile ilgili bakış açısı,meslekte harcadığı zaman,farkındalığı çok önemlidir.

Ekspertiz yaptırırken firmasının niteliklerine dikkat edin. Niteliği olmayan yerlerden uzak durun.

Dikkat edilecek hususlar;

1.Firmanın OTOEKSDER üyesinin olmasına
2 TÜV sertifikasyonu olmasına
3 TSE hizmet yeterlilik belgesinin olmasına
4 Personelin Eğitim sertifikasyonunun olmasına
5 OTO EKSPERTİZ uzmanlık belgesi olmasına
6 Verilen belgenin matbu evrak olmasına, beyaz A4 kağıdı olmamasına
7 verilen belgenin altında yapılan test veya ekspertiz O anı kapsamaktadır gibi yazıların olmamasına çok dikkat edilmesi gerekmektedir.

Araçla ilgili tüm sorularınızı OTORAPOR OTO EKSPERTİZ İSKENDERUN servisimize başvurarak veya İskenderun@otorapor.com adresinde mail atarak yapabilirsiniz.

Adres: Dumlupınar Mahallesi, Tayfur Sökmen Cd No:12, 31200 İskenderun/Hatay Telefon: (0326) 616 12 12
1537251438916.png

Yukarı