HBB Hataylılara Sanat Dolu Bir Akşam

Rhosus

Admin
Yetkili Kişi
ŞEHİR TİYATROSU’NDAN MÜTHİŞ PRÖMİYER

Hatay Büyükşehir Belediyesi(HBB) Şehir Tiyatrosu, Hataylılara sanat dolu bir akşam yaşattı.

HBB Şehir Tiyatrosu, Hatay’ın her ilçesinde 7’den 70’e tüm bireylerin kültürel yaşamlarına katkı sağlamak amacıyla sahneye koyduğu oyunlara bir yenisini daha ekledi. HBB Şehir Tiyatrosu 5 Kasım Pazartesi günü prömiyerini yaptığı, Gerdek Gecesi isimli 2 perdelik komedi oyunuyla izleyicileri kahkahaya boğdu.


tiyatro (3).jpg


Tiyatro oyununa Hatay Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Prof. Dr. Mehmet Maden, Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürü Mehmet Çaparali ve çok sayıda vatandaş katılım gösterdi.

Tiyatro sonun da açıklama yapan Maden, Mustafa Kemal Atatürk’ün sanat ile ilgili görüşlerini hatırlatarak, Hatay’da bu tür etkinliklerin ve sanat icralarının yapılmasını çok olumlu bulduğunu dile getirdi. Maden, Şehir Tiyatrosu oyuncularına ve oyunu izlemeye gelen tüm vatandaşlara teşekkür etti.

tiyatro (11).jpg


Tiyatro Şube Müdür Vekili Mustafa Vejdi Koçak, “Bugün 'Gerdek Gecesi' adlı oyunumuzun ilk gününü yaşadık, mutluyuz, emeği geçen herkesi kutluyorum. Bizi yalnız bırakmayan Genel Sekreterimiz Sayın Mehmet Maden ,HATSU Genel Müdürü Mehmet Çaparali, Genel Sekreter Yardımcımız Ahmet Kilisli ve Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanımız Mehmet Bozkurt'a teşekkür ediyorum. Tiyatromuz, Hatay'ın her köşesinde olmaya devam edecek” şeklinde konuştu.
 
Yukarı