HATSU İle “Temiz ve Sağlıklı Çevre”

Rhosus

Admin
Yetkili Kişi
Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü(HATSU), “Temiz ve Sağlıklı Çevre” ilkesiyle kanalizasyon ihtiyaçlarını karşılamak için çalışmaların Altınözü ilçesinde de sürdüğünü bildirdi.

altınözü (4).jpg


Atık suların sağlıklı şekilde toplanması ve kanalizasyon ihtiyacını karşılamak amacıyla çalışmalarını sürdüren Genel Müdürlük, Sofular Mahallesi’ne 300’lük betonarme borularla 150 metre döşenen kanal hattı ile işlevini yitirmiş atık su hattının yenilendiğini belirtti.

Sağlıklı yaşama katkı sağlandığını ve çevre kirliliğinin önüne geçildiğine dikkat çeken HATSU, mahallelerdeki atıksuların modern yöntemler ile toplanması ve çevreye zarar vermeyecek hale getirilmesi adına atıksu hattı döşeme çalışmalarının kent genelinde sürdüğünü vurguladı.

altınözü (1).jpg


Teknik personel gözetiminde yapılan söz konusu çalışmada 1 paletli ekskavatör, 1 kepçe, 1 kamyon ve 5 personelin görev yaptığını açıklayan HATSU, şebeke hatlarının güzergahları planlanırken tüm cadde ve sokaklardaki evlerin atıksu sistemine bağlanabileceği prensibinin esas alındığını aktardı.
 
Yukarı