HATSU Çalışmalarını Hızla Sürdürüyor

Nikator

Admin
Yetkili Kişi
Arsuz’daki Dev Kanal Çalışması Hızla İlerliyor

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü(HATSU), ‘Arsuz 1. Grup Kanalizasyon Şebekesi(Karaağaç ve Nardüzü Mah.) ile Belen Kollektör Hattı İnşaatı’nda çalışmalarını hızla sürdürüyor.

Sağlıklı yaşam, temiz çevre ve gelecek için hayata geçen kapsamlı projenin Arsuz ilçesine bağlı Nardüzü ve Karaağaç mahallelerinin muhtelif noktalarında devam ettiğini belirten Genel Müdürlük, maliyeti 56 milyon 456 bin TL olan ve Arsuz ile Belen ilçesini kapsayacak dev proje kapsamında farklı çaplarda 163 km kanalizasyon şebekesinin döşeneceğini açıkladı.

hatsu.jpg


Arsuz ilçemizi modern, temiz ve daha yaşanabilir duruma getirecek dev çalışma kapsamında 132 km atık su şebekesinin döşendiğini aktaran HATSU, eş zamanla olarak muhtelif noktalarda süren çalışmada 76 iş makinesi ve 136 personelin görev yaptığını açıkladı.

hatsu2.jpg


hatsu3.jpg


İdare ayrıca, Karaağaç ve Nardüzü mahallelerinin kanalizasyon şebekelerinin ve Belen ilçesinin kanalizasyon kollektör hattı tamamlanmasıyla birlikte atık suların İskenderun Arıtma Tesisi’ne iletiminin sağlanacağını belirtti.
 
Yukarı