Girişimcilere Tam Destek

Nikator

Admin
Yetkili Kişi
BAŞKAN NEHİR: GİRİŞİMCİLERE DESTEĞİMİZ DEVAM EDECEK

Samandağ Belediyesi ve KOSGEB İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen Uygulamalı Girişimcilik eğitimini tamamlayan kursiyerlere, düzenlenen bir tören ile belgeleri takdim edildi.

Ağustos ve Eylül aylarında 30 kişilik gruplar halinde 4’er gün ve 32’şer saat süren eğitimlerin sonunda Uygulamalı Girişimcilik Eğitimini tamamlayıp belge almaya hak kazanan 55 girişimciye belgeleri törenle takdim edildi.

Screenshot_1.png


Ülke Ekonomisine katkıda bulunmak ve Samandağ’da istihdamı arttırmak amacıyla Samandağ Belediyesi ve KOŞGEB İl Müdürlüğü işbirliği ile düzenlenen Uygulamalı Girişimcilik Eğitimini tamamlayan kursiyerlere belgelerini Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir takdim etti.

Screenshot_2.png


Başkan Nehir, belge almaya hak kazanan girişimciler ile sohbet ederek bundan sonraki süreçte de yardımlarını esirgemeyeceklerini belirterek; “Bu güne kadar 1000 kişinin üzerinde girişimciye belge verdik. Bu belgelerden yararlanarak yaklaşık 200 işletme açıldı. Bu eğitimlerden Türkiye genelinde elde edilen başarı %5 civarında iken Samandağ’da bu başarı % 20’lerde. Bu bizim için çok önemli. Hatay çapında en çok girişimcilik kursu açan belediyeyiz. İşe başlamadan önce yapılacak işin fizibilitesi çok önemli. yani işe başlarken ihtiyaç olan kimi tespitler yapılarak çok daha başarılı olma şansı olabilir.” İfadelerine yer verdi.

Belge dağıtma törenine Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir’in yanı sıra Samandağ Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Yıldız’ da katıldı.
 
Yukarı