Gıda Güvenliği Eğitimleri Hatay Kırıkhan’da başladı

Rhosus

Admin
Yetkili Kişi
KIRIKHAN BELEDİYESİ & UNILEVER FOOD SOLUTIONS’DAN GIDA GÜVENLİĞİ İŞ BİRLİĞİ!

Şeflerin ihtiyaçları doğrultusunda ev dışı tüketim sektörüne kazandırılan ‘Güvenilir Eller’ gıda güvenliği online eğitim projesi kapsamında gıda güvenliği eğitimleri Hatay Kırıkhan’da başladı

Güvenilir Eller gıda güvenliği online eğitim programı kapsamında, Kırıkhan Belediyesi ve Unilever Food Solutions arasında örnek bir işbirliği başladı. İş birliğiyle Kırıkhan ilçesinde yeme-içme noktalarına özel tanımlanan altın kodla online gıda güvenliği eğitimi verilecek.

Ev dışı tüketim sektöründe her iki işletmeden birine ulaşan Unilever Food Solutions, şeflerin gıda güvenliği alanındaki beklentilerini karşılamak amacıyla Gıda Güvenliği Derneği işbirliğiyle başlattığı ‘Güvenilir Eller’ gıda güvenliği eğitimini Hatay’ın Kırıkhan ilçesine taşıdı.

Gıda Güvenliği Derneği tarafından içeriği oluşturulan ve beş modülden oluşan online eğitim programıyla, gıda güvenliği konusunda temel bilgiler şeflere aktarılıyor. Eğitimi tamamlayan şeflerin isimlerine özel Gıda Güvenliği Derneği onaylı sertifikaları adreslerine gönderiliyor. Güvenilir Eller online eğitimleri için fiziksel ve kimyasal tehlikeler, temizlik, üretim güvenliği, çapraz bulaşma ve HACCP uygulamaları başlıklarından oluşuyor. Bugüne kadar Türkiye genelinde 46.000’den fazla şef guvenilireller.com’a kayıt olarak eğitimlere başladı. 32.000’den fazla şef ismine özel sertifikasını aldı.

Yukarı