Gazilerimizin 19 Eylül Gaziler Günü’nü İlçemizde Kutlandı

Rhosus

Admin
Yetkili Kişi
Gazilerimizin 19 Eylül Gaziler Günü’nü İlçemizde Kutlandı

Ülkemizin her karış toprağına terlerini ve kanlarını akıtarak tarihimize altın sayfalar yazdıran, Türkiye Cumhuriyeti’nin sonsuza kadar yaşamasının en büyük teminatı olan, Türk kahramanlığının sönmeyen meşaleleri Gazilerimizin 19 Eylül Gaziler Günü’nü ilçemizde kutlandı.

IMG_1345.JPG


Kutlama programına; İlçemiz Kaymakamı Sayın Musa SARI , Garnizon Komutanı Albay Cengiz ÇOBAN, İlçe Belediye Başkan V. Sami ÜSTÜN , İlçe Emniyet Müdürü Halil KARABACAK ,İlçe Jandarma Komutanı Burak İNAM ,Kamu Kurum ve Kuruluşlarının İlçe Müdürleri, Siyasi Parti Teşkilatlarının ve Sivil Toplum Kuruluşları Temsilcileri, Belediye Meclis Üyeleri , Şehit Aileleri ve Gaziler, Askeri Erkân, Emniyet Personeli , Mahalle Muhtarları ve vatandaş katıldı.

IMG_1376.JPG

19 Eylül 2018 Çarşamba günü saat: 09:30’da Atatürk Anıt Alanı’nda gerçekleştirilen çelenk sunma töreninde; Kaymakamlık, Garnizon Komutanlığı, Belediye Başkanlığı, Muharip Gaziler Derneği Arsuz Temsilciliği çelenklerinin Ata’mızın manevi huzuruna sunulmasının akabinde, saygı duruşu ve İstiklal Marşımız eşliğinde şanlı bayrağımız göklere çekildi.

IMG_1299.JPG

Asteğmen Ömer Can TELCİ ve Muharip Gaziler Derneği Arsuz Temsilcilcisi Hayri HANÇER günün anlam ve önemine yönelik konuşma yaptı ve şiirler okudu.
Daha sonra Gazilerimizle sohbet edilip ikramda bulunulduktan sonra program sona erdi.
 
Yukarı