Dekoratif Ekmeklik Modelleri

Rhosus

Admin
Yetkili Kişi
Dekoratif Ekmeklik Modelleri

Dekoratif ekmeklikler nelerdir?

Hemen hemen her sofranın baş tacı ekmekler için hazırlanmış ekmeklikler sadece kullanım amacına hitap etmez aynı zamanda sofranızda ya da mutfağınızda hoş bir görüntü sağlamış olurlar.

Dekoratif ekmeklikler nerelerde kullanılır ve modelleri nelerdir?

Mutfak dekorasyonu için gerekli mutfak eşyaları içinde en göze batan eşya ekmek kutularıdır. Genelde ahşap kutular tercih edilmektedir bu hem daha sağlıklı olduğu için hemde daha dekoratif bir görüntü elde edileceği içindir. Özellikle ahşap kutularda işleme şekil verme daha kolaydır. Mümkün olduğunca mutfak dolapları ile ve mutfakta bulunan mobilyalarla uyumlu ekmeklik seçmek en doğrusudur. Bu göz yormasına ve mutfakta abartı görüntünün önüne geçmiş olur. Örneğin delikli ekmek kutularından seçmek de hava almasını sağlayacağı için daha uygun bir seçim olacaktır. Hem çok şık hemde çok işlevsel ekmeklikleri kendi el emeğinizle de yapabileceğiniz gibi tüm mutfak gereçleri satan yerlerden alabilirsiniz.

Son zamanlarda yapılan evlerde küçük mutfaklar nedeniyle eşyalarda daha az ve çok amaçlı eşyalar tercih edilmektedir. Bu nedenle çok dolaplı üst kısmı ekmeklik olan dolaplar da kullanılarak hem toparlayıcı hemde şık bir mutfak elde edebilirsiniz.

Ahşap modellerin yanında metalden, bambudan ve çelikten yapılan ekmekliklerde tercihler arasında yer almaktadır. Genelde sandıklı, sandıksız ve kutulu olarak yapılan ekmeklikler vakumlu ve vakumuz seçeneklere sahiptir. Metal ekmeklikler ise yiyecekleri uzun süre ve sağlıklı tuttuğu gibi koku yapmaz üstelik dayanıklı ve uzun ömürlüdür. Üstelik metal kutuda bulunan hava delikleri sayesinde tazeliğini de korur. Genelde ekmekliklerin içi işlenmemiş olup sağlığa en uygun şekilde üretilirler bu da dekoratif liginin yanında sağlıklı olmalarını da sağlar.
Geniş aileler için çekmeceli ekmeklikler en ideal ekmek kutularıdır. Sofralar içinse küçük ekmeklik kapları hoş bir sunum için uygun olacaktır.

Her sofranın olmazsa olmazı olan ekmeklikle iki parça halinde kullanılabilir bu hem mutfakta bütünlüğü sağlayacak hem de daha şık olmasını sağlayacaktır. Mutfağınızda olduğu kadar sofranızda da modernliği yakalamış olacaksınız. Üstelik hem renk olarak hem de model olarak evinize uygun bir ekmeklik tercih edebilirsiniz. Son zamanlarda dekorasyon sadece mobilyalarda değil bardaklarda bile söz konusudur o yüzden mutfak gereçleri de detaylı ve özenli şekilde seçilmeli mümkün olduğunca karışıklıktan uzak daha az göz yoran renkler ve diğer tüm eşyalarınıza uygun ister modern ister klasik tarzınıza göre seçimler yapılmalıdır.
Ekmeklikler sadece evlerde değil otel, kafe, restoran gibi mutfağı olan her alanda şık bir obje olarak tercih edilmektedir.
 
Yukarı