Dekorasyon Tasarımları Modelleri

sonay web
Dekorasyon Tasarımları Modelleri

Herkes hayalindeki gibi bir evde yaşamak ister. Bunun için her yolu deneriz. Binbir zahmetle aldığımız evi en iyi şekilde döşemek isteriz. Bunun için önce iyi bir piyasa araştırması yapmamız gerekir. Ardından bir bilir kişiye başvurarak en moda dekorasyon trendleri hakkında bilgi edinebiliriz. Kafamızda artık az çok bir şeyler şekillenmeye başlamıştır. Şimdi kafamızda şekillenenler doğrultusunda alış veriş yapmaya geldi sıra. Mağaza mağaza gezip aradığımız ürünü en uygun fiyata bulmaya çalışırız. Ama sadece mağaza mağaza gezmek yetmez, bunun yanında bir de internet araştırması yaparız. Aradığımız ürünü çok büyük bir ihtimalle internetten daha ucuza sipariş edebiliriz. Mobilyalarımızı da aldığınıza göre geriye bu mobilyaları evimize dekoratif bir şekilde yerleştirip çeşitli aksesuarlar ile süslemek kaldı. Aslında işin marifeti de burada. Biz bu yazımızda dekoratif ev tasarımları nasıl yapılır bundan bahsedeceğiz

Evini dekore etmek isteyenlere hayat kurtaran tavsiyeler

Ev dekorasyonunda doğru dizayn oldukça önemli mobilyalarınızı doğru bir şekilde yerleştirmeniz, doğru aydınlatma sistemi ile ışıklanırsanız ve kullanacağınız aksesuarlar. Bunlar olmadan dekorasyonunuz kesinlikle tamamlanmış sayılmaz. Bu konuda ki ilk tavsiyemiz bir bilir kişiden yani bir dekorasyon uzmanından yardım almanız. Eğer yardım almak istemiyorsanız ve evimi ben kendim de dekore edebilirim diyorsanız o halde bu yazıyı dikkatle okumanızı öneririz. Ev dekorasyonunda bilmeniz gereken ilk kural mobilyaları doğru bir şekilde yerleştirmeniz. Eğer dekore edeceğiniz odanın büyüklüğüne uygun mobilyalar tercih ettiyseniz işiniz çok da zor değil. İster yatak odası olsun, ister salon olsun, isterse de oturma odası olsun hiç fark etmez her mekanda değişmeyen tek kural odanın olabildiğince ferah görünmesini sağlamalısınız bunun için her şeyden önce mobilya kalabalığından ve gereksiz büyüklük de ki mobilyalardan uzak durmalısınız. Ev dekorasyonunda perde seçimi de en az mobilya seçimi kadar önem taşıyor. Eğer eviniz fazla ışık almıyorsa zebra perdeden ve koyu renk tül perdelerden kesinlikle uzak durmalısınız. Bu tip perdeler zaten karanlık olan evimizi daha da karanlık bir hale dönüştürecektir.

Ev dekorasyonunda aksesuar kullanımı

Evinizi dekore ederken önemle dikkat etmeniz gereken bir diğer konu da aksesuar seçimi. Yanlış yapılmış aksesuar seçimi o özene bezene yaptığınız dekorasyonunuzu yerle bir edebilir. Örneğin klasik tarzda döşenmiş bir oda da kesinlikle spor aksesuarlar kullanamazsınız, tam tersi durum da geçerli yani spor tarzda döşenmiş bir oda da asla klasik tarzda ki aksesuarlar kullanamazsınız. Aksesuarlarınız mobilyalarınızın tamamlayıcısı olmalı.