Çok Sesli (Acapella) Çocuk ve Gençlik Korosu çalışmalarına başladı.

Hatay Haber

Admin
Yetkili Kişi
HBB ÇOCUK VE GENÇLİK KOROSU ÇALIŞMALARINA BAŞLADI

İnsana ve doğaya karşı hassas, empati yeteneğine sahip nesiller yetiştirmek, çocukların kendini ifade edebilme, paylaşma, iş bölümü ve iş birliğine uygun olabilme gibi olumlu kişilik özellikleri kazanmalarını sağlamak amacıyla HATMEK (Hatay Meslek Edindirme Kursu) bünyesinde kurulan ‘Çok Sesli (Acapella) Çocuk ve Gençlik Korosu’ çalışmalarına başladı.

Sosyal ve kültürel etkinliklerin hemşehrileriyle buluşturulmasına ve kentin toplumsal etkinlikler yönünden zenginleşmesine özen gösteren Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, kentin sanatsal vizyonuna katkı sunmaya devam ediyor.

Acapella (1).jpgAcapella (2).jpgAcapella (3).jpgAcapella (4).jpgAcapella (5).jpgAcapella (6).jpgAcapella (7).jpg

BAŞVURULAR DEVAM EDİYOR

HATMEK’in uzman kadrosu ve eğitimli hocaları eşliğinde başlayan ‘Çok Sesli (Acapella) Çocuk ve Gençlik Korosu’nun çalışmaları, 7-12 yaş arası ‘Çocuk Korosu’ ve 12-17 yaş arası ‘Gençlik Korosu’ olmak üzere iki gruptan oluşuyor. Tüm bunların yanı sıra HATMEK, 20- 30 yaş arası ‘Çok Sesli (Acapella) Türk Müziği Korosu’ için de hazırlıklarına başladı.

Hem ‘Çok Sesli (Acapella) Çocuk ve Gençlik Korosu’ hem de ‘Çok Sesli (Acapella) Türk Müziği Korosu’ için başvuruların devam ettiğini belirten yetkililer, amaçlarının çocukların ve gençlerin ruhsal yönlerini olumlu yönde etkilemek olduğunu ifade etti.

Kurulan koro ile ilgili görüşlerini paylaşan Başkan Savaş, “ Çocuklar bu topluluklarda müziğin; yüceltici, birleştirici, dinlendirici, yaratıcı ve yaşama gücünü aşılayan yönleriyle de tanışacaklar. En önemlisi bu da onların ruhsal yönlerini olumlu yönde etkileyecektir” diyerek müzikal toplulukların, çocuklarımızın ve gençlerimizin genel eğitimlerinde ve kişiliklerinin oluşumunda çok önemli rol oynadığının da altını çizdi.
 
Yukarı