Cep telefonuyla hareket ettirilen robot görenleri büyüledi

Hatay Haber

Admin
Yetkili Kişi
KÜÇÜK MUCİTLER YETENEKLERİNİ SERGİLEDİLER

TEK Kampüs Okulları’nın her yıl geleneksel olarak sürdüreceği bilim ve sanat şenliğinde öğrencilerimiz hem meraklarını hem de yaratıcılıklarını sergilediler. Fen ve deney kulübü ile Türkçe ve Sosyal zümreleri öğrencilerinin hazırladığı şenliğe öğretmen, öğrenci ve velilerimizin katıldı. Şenlikte öğrencilerimizde doğal olarak bulunan bilimsel merak duygusunun üst seviyelere çıkarılması, eğitim programı içinde teorik olarak öğretilen bazı konuların pratiğe dökülmesi, çeşitli konularda bilgi seviyelerinin arttırılması, takım çalışması, sunum deneyimleri, el becerilerinin geliştirilmesi ve araştırma becerilerinin ilerletilmesi amaçlandı.

TEK Kampüs Okulları (1).jpgTEK Kampüs Okulları (2).jpgTEK Kampüs Okulları (3).jpgTEK Kampüs Okulları (4).jpgTEK Kampüs Okulları (5).jpgTEK Kampüs Okulları (6).jpgTEK Kampüs Okulları (7).jpgTEK Kampüs Okulları (8).jpgTEK Kampüs Okulları (9).jpgTEK Kampüs Okulları (10).jpg

TELEFONLA HAREKET EDEN ROBOT

TEK Kampüs Okulları’nda düzenlenen bilim ve sanat şenliğinin en dikkat çekici tasarımlarından biri olan cep telefonuyla hareket ettirilen robot görenleri büyüledi. Küçük mucit Mustafa Çağan’ın geliştirdiği robot, cep telefonlarında bulunan bluetooth sistemi ile çalışıyor. Ortaokul öğrencisi Çağan, TEK Kampüs Okulları’nda öğretilen Robotik Kodlama dersinin katkısıyla, tasarladığı robotun kodlamasını ve sistemini kurduğunu ifade etti.
 
Yukarı