Bu Proje İle Duyarlı Nesil, Güzel Gelecek

Nikator

Admin
Yetkili Kişi
Samandağ’da Sıfır Atık Projesi İle Gelecek Güzelleşiyor

Samandağ Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafından geçtiğimiz günlerde imzaları atılan Sıfır atık Projesi kapsamında sıfır atık, geri dönüşüm ve çevre koruma ile ilgili çalışmalar sürdürülüyor. Bu çalışmalar kapsamında Samandağ’da faaliyet gösteren kamu kuruluşlarına geri dönüşüm kutuları yerleştirildi. Ayrıca, okullarda geri dönüşüm eğitimleri veriliyor.

proje.jpg


proje2.jpg


proje3.jpg


Samandağ Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Yıldız tarafından yapılan açıklamada; “ Belediye Başkanımız sayın Mithat Nehir’in öncülüğünde Sıfır atık projesi kapsamında İlçemizde faaliyet gösteren kamu kuruluşlarından İlçe Emniyet Müdürlüğü, Polis Karakolu, Milli Emlâk Şefliği ve Mal Müdürlüğüne, ayrıca ilçemizde faaliyet gösteren eğitim kurumlarından Hacı Hasibe Hüzmeli İlkokulu, Çöğürlü Ortaokulu, İsmail ve Mehmet Selim Kara Ortaokulu, Samandağ Ortaokulu ve Kapısuyu İlkokulu’na geri dönüşüm kutuları yerleştirildi.

Bu çalışmalarımızın yanı sıra okullarda da öğrencilere yönelik geri dönüşüm ile ilgili eğitimlerimizi sürdürüyoruz. Son olarak Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğümüz ekiplerince Çiğdede Mahallesinde bulunan Ulubatlı Hasan Ortaokulunda eğitim-öğrenim gören toplam 576 öğrenciye sıfır atık, çevre koruma ve geri dönüşüm konularında eğitim verildi. Gelecek nesillere daha sağlıklı bir çevre bırakmak için daha duyarlı nesiller yetiştirmeye devam edeceğiz.” İfadelerine yer verdi.
 
Yukarı