Belen Belediyesinde Devir Teslim Töreni

Nikator

Admin
Yetkili Kişi
Belen Belediye Başkanı İbrahim GÜL; Kardeşlik Ortamında Belenimizi Birlikte Yöneteceğiz

31 Mart Genel Seçimlerinde Belen Belediyesi Cumhur İttifakı Belen Belediye Başkanlığını kazanan İbrahim Gül, İskenderun İlçe Seçim Kurulundan mazbatasını aldı.

Ardından Belen Belediyesi önünde gerçekleşen programda tekbirlerle karşılanan İbrahim Gül, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan programa katıldı. Kurban kesimi, okunan duaların ardından programda açılış konuşmasını yapan Belen Belediye Başkanı Adnan Vurucu; kıymetli Belediye Başkanım, kıymetli meclis üyelerim, çok kıymetli Belenli hemşehrilerim, sizleri en kalbi duygularımla selamlıyor.

belen belediyesi.jpg


belen belediyesi3.jpg


Bugün burada gerçekleştirdiğimiz devir teslim törenine hoş geldiniz sefalar getirdiniz. İki ay süren seçim sürecini kazasız belasız bir şekilde gerçekleştirdik. Büyük bir efor sarf edildi ve büyük bir çalışma yapıldı, en nihayetinde Belen Belediye Başkanlığına Cumhur İttifakı olarak Başkanımız İbrahim kardeşime nasip oldu. Rabbim kendisine hayırlı görevler yapmayı nasip etsin, nihayetinde bu gün gerçekleştireceğimiz devir teslim töreni benim için bir onur kaynağıdır.

belen belediyesi4.jpg


Beş yıl boyunca inşallah Belenimize en güzel hizmetleri yapmaya çalışacağına yürekten inanıyorum. Şahsıma da bu görevde bir talepleri yada istekleri olursa ben de gece gündüz demeden yanında olacağımı buradan siz kıymetli halkımın önünde beyan ediyorum. Hayırlı uğurlu olsun, Allah yar ve yardımcısı olsun.

belen belediyesi5.jpg


Beş yıl boyunca yaptığım hizmetten dolayı onur ve gurur duyuyorum,. Yaptığımız hizmetler kıymetli vatandaşlarımıza helalı hoş olsun, güle güle kullansınlar. İnşallah başkanım da bu saatten sonra sizde sağlıkla sıhhatle uzun bir görev yapmanınzı yüce Rabbimden diliyorum. İfadelerini kullandı.

Cumhur İttifakı Belen Belediye Başkanlığına seçilen İbrahim Gül ise vatandaşlara hitaben yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi

Başkan Gül; "Sayın Belediye Başkanım bu güzel konuşma için ve güzel dileklerinizden dolayı size çok çok teşekkür ediyorum. Allah sizden razı olsun, Beş yıl boyunca Belenli hemşerilerimize güzel hizmetleriniz olmuş. Başkanımız Adnan Vurucu'dan aldığımız bayrağı inşallah daha yukarılara taşımak için birlik ve beraberlik içersinde mücadele edeceğiz ve beş yıl inşallah Belenimizin mutlu, huzurlu bir şekilde yaşayacağı bir ilçe haline getireceğiz. Allah’ın izle ile bugün buradaki kesilen kurban, aday olduğumuz gün kesilen kurbandan sonra kazasız belasız bir seçini atlatmamız nedeniyle, Rabbim bize bugünleri gösterdi. Beş yıllık dönem içersinde kazasız belasız kimseyi mutsuz etmeden daha güzel bir Belen'i inşa etmek için var gücümüzle Belediye Meclis Üyelerimizle, İlçe Başkanlarımızla, Kadın ve Gençlik Kolları ve mesai arkadaşlarımızla birlikte kol kola omuz omuza verip tek derdimiz tek sıkıntımız hizmet olduğunu ve tek mücadelemizin Belen olduğunu herkese göstereceğim inşallah. İfadelerini kullandı.

Belen Belediye Başkanlığını kazanan İbrahim Gül yaptığı konuşmanın devamında şu ifadelere yer verdi

Bu görevi Rabbim bana nasip etti. İnanıyorum ki seçim sonuçları itibari ile kazanan ya da kaybeden yoktur, bu görevi isteyen rakip arkadaşlarımız kaybeden değil mücadele eden Belenimize hizmet etmek için yarışan kıymetli arkadaşlarımız dostlarımızdır, hepsine teşekkür ediyorum hepsinden Allah razı olsun diyorum.

Allah’ın izle ile birlik beraberlik içersinde omuz omuza verip mücadelemize başlayacağız

Kıymetli dostlar biraz sonra Adnan Başkanımdan görevi teslim alacağım, bundan sonra inşallah Belenimize beş yıl hizmet edeceğiz Rabbim görev süremiz içerisinde bizleri derde sıkıntıya düşürmesin, Belenimize sıkıntı tasavvur etmesin, hep birlikte Belenimizi yaşanabilir bir kent, huzur işleyişi içinde yaşayacağımız bir memleket yapmayı bizlere nasip eylesin, Allah hepinizden razı olsun, Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun, Allaha emanet olun, Belenimize hayırlı uğurlu olsun. İfadelerini kullandı.

belen belediyesi6.jpg


Programın son bulmasıyla Belediye hizmet binasına çıkarak, Başkanlık Makamında Belen Belediye Başkanlığı görev mührünü alarak resmen Belediye Başkanı olarak tebrikleri kabul etti.

Düzenlenen programa, Belen Belediyesi Meclis Üyeleri, AK Parti Belen İlçe Başkanı Enis Göçmen, Belen MHP İlçe Başkanı Seyfullah Gürbüz, Mahalle Muhtarları, Belediye Personelleri, Belen ilçesinde faaliyet gösteren dernek ve oda başkanları, Belediye Başkanı İbrahim Gül'ün ailesi ve çok sayıda Belenli vatandaşların katılımıyla gerçekleşti.
 
Yukarı