2019 Yılı Defne ve Antakya İlçelerindeki Miting Alanları Belli Oldu

Kerim Yılmaz

Admin
Yetkili Kişi
Defne ve Antakya Kaymakamlıkları tarafından tespit edilen ve Valilik Makamınca 25.12.2018 tarih ve 54004 sayılı oluru ile uygun görülen 2019 yılına ait toplantı, gösteri yürüyüşü ve miting alanları belirlenmiştir.

2911 sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanununun Uygulanmasına Dair Yönetmeliğin Toplantı Yeri ve Gösteri Yürüyüşü Güzergâhının Belirlenmesi bölümünün 3. maddesinin (a) bendi gereğince;

Antakya ve Defne İlçelerinde gerçekleştirilecek gösteri ve yürüyüşlerin yapılabileceği alan ve güzergâhlar, 2911 sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu’nda belirtilen esaslar çerçevesinde Valilik Makamının 25.12.2018 tarih ve 54004 sayılı olurları ile belirlenmiş olup,
Buna göre Antakya İlçemiz için;
Birinci Alan: Akevler Mah. Rüstem Tümer Paşa Caddesi (Işık Cad.) üzerinde bulunan Mezarlık önü ilk toplanma alanı olup, Rüstem Tümer Paşa Caddesi üzerindeki mezarlık önünden başlayarak, Fatih Caddesi istikameti yürüyüş güzergâhı, Fahri Korutürk Caddesi ile Rüstem Tümer Paşa Caddesinin birleştiği kavşak yani Beyhan Gencay İlköğretim Okulu önündeki boş alan son toplanma (Miting) alanı olarak tespit edilmiş, Dağılma güzergâhı olarak; Fahri Korutürk Cad. ve Rüstem Tümer Paşa Caddesinin her iki istikameti olarak belirlenmiştir.
İkinci Alan: Ekinci Mah. Yol Kavşağı ilk toplanma alanı olup, Ekinci Yol Kavşağından başlayarak 75. Yıl Bulvarı yürüyüş güzergâhı olarak tespit edilmiş ve Şükrü Balcı Caddesi ile 75. Yıl Bulvarının kesiştiği kavşak içerisindeki boş alan toplanma alanı (Miting alanı) olarak belirlenmiştir. Dağılma güzergâhı olarak, Şükrü Balcı Caddesi ve 75. Yıl Bulvarının her iki istikameti uygun görülmüştür.
Defne İlçemiz için;
Harbiye Caddesi Üzerindeki Doğuş Okulları önü ilk toplanma alanı, Doğuş Okulları Önünden başlayarak, Lazkiye caddesini takiple Necmi Asfuroğlu Anadolu Lisesi yanı ve Şükrü Güçlü Bulvarı üzerinden Selim Nevzat Şahin Anadolu Lisesi önü Miting Alanına kadar yürüyüş güzergâhı, Sümerler Mah. Şükrü Güçlü Caddesinin her iki yönü ile 15. sokak üzerinden (CHP Defne İlçe Teşkilatı bitişiği) Dağılma güzergâhı olarak belirlenmiştir.

hatay rehber.jpeg
 
Yukarı