Tüp Mide Ameliyatı 112 Kilodan 55 Kiloya Düşürdü!

Nikator

Admin
Yetkili Kişi
TÜP MİDE AMELİYATIYLA DİYABETİ SON BULDU

Antalya’da yaşayan 112 kilo ağırlığındaki Havva Dağ Dilek’in hayatı İskenderun Gelişim Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Turgut Karaca’nın gerçekleştirdiği tüp mide ameliyatı sonrası değişti. Doç. Dr. Turgut Karaca’ya tüp mide ameliyatı olan Havva Dağ Dilek, ameliyattan 13 ay sonra 55 kiloya geriledi.

112 kilo ağırlığındaki Havva Dağ Dilek, ameliyat sonrası obeziteyle birlikte diyabet hastalığını da yendiğini ifade ederek, “Beş yıldan bu yana diyabetle mücadele veriyordum. Ameliyat olmaya karar verdim ve Doktor Turgut Karaca’ya başvurdum. Ameliyattan bir hafta sonra günlük yaşantıma tekrar döndüm. Obezite cerrahisinden sonra 55 kiloya geriledim. Tam 13 ay oldu. 55 kiloyum ve çok mutluyum” dedi.


“Obezite, Diyabeti Tetikliyor”

Obezitenin diyabet hastalığına davetiye çıkardığını ifade eden Doç. Dr. Turgut Karaca ise, “Hastamıza uyguladığımız tüp mide ameliyatı sayesinde, hastamız hem kilo verdi, hem de diyabet hastalığı son buldu. Tüp mide ameliyatıyla beraber; diyabet, hipertansiyon, gut, uyku apnesi, kolesterol gibi rahatsızlıklardan da kurtulmak mümkün” açıklamasında bulundu.

gelişim hastanesi.jpg
 
Yukarı