Tevhid Mücadelesi Devam Ediyor

Nikator

Admin
Yetkili Kişi
TEVHİD MÜCADELESİ BUGÜN DE DEVAM EDİYOR

Hatay Anadolu Gençlik Derneği (AGD)’nin düzenlediği ve her hafta farklı bir konuşmacının katıldığı "Şuur Dersleri" programına bu hafta Hatay İl Müftüsü Hamdi Kavillioğlu hocamız katıldı.

Anadolu Gençlik Derneği Konferans Salonu’nda gerçekleşen program Muhammed Parlak hocanın Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı.

Daha sonra konuşmasını gerçekleştiren Hatay İl Müftüsü Hamdi Kavillioğlu, konuşmasına yıllardır her hafta düzenli olarak bu programı gerçekleştiren Anadolu Gençlik Derneği mensuplarını tebrik ederek başladı.

Muhammed Parlak Kuran.jpg


Kavillioğlu hoca Kur’an-ı Kerim’den bazı peygamberlerin ve kavimlerin hayatlarından örnekler vererek geçmişten bugüne ‘Tevhid Mücadelesi’ni anlattı.

Tevhid ve vahdet İslam’ın özü olduğunu belirten İl Müftüsü Kavillioğlu, Hz. Adem babamızla başlayan bu yürüyüşte bütün peygamberler kendi kavimlerini Allah’ın varlığına ve birliğine yani Tevhid inancına davet etiler. Bu mücadele bugünde devam ediyor” dedi.

Kavillioğlu hoca konuşmasının devamında;

Tevhid mücadelesi veren Hz. Adem’den Ashab-ı kehf’e, İbrahim Aleyhisslamdan, Nuh Aleyhisselama ve hepsinden öte Peygamber Efendimizin hayatlarına baktığımızda iman küfür mücadelesi hep devam etmiştir. Tevhid inancı kalplere gönüllere yerleştiği gibi ondan nasibe olmayanlar bu mücadelenin karşısında olmuşlardır. Cenabı Hak bizimde Tevhid inancımızı kalplerimize gönüllerimize nakşetsin ve son nefesimize kadar rızasına giden hak ve hakikat yolundan bizleri ayırmasın” diye konuştu.

tevhidmucadelesi.jpg


Yoğun katılımın olduğu programa Milli Gazete Yazarı İlahiyatçı Dr. Necmettin Çalışkan, Anadolu Gençlik Derneği Hatay Şube Başkanı Serkan Bulut, Antakya Temsilcisi Mehmet İncecik, Saadet Partisi Hatay İl Başkanı Mustafa Eğe, HATİM-DER Başkanı Mehmet Yolcu, Şuurlu Öğretmenler Derneği Hatay Şube Başkanı Recep Bilgin, Din-Bir-Der Hatay Şube Başkanı Selim Demirli ve bazı STK temsilcileriyle çok sayıda vatandaş katıldı.
 
Yukarı