Şarbonlu olduğu ileri sürülen Julia Ak isimli Angus taşıyan gemi Arsuz Konacıkta bekletiliyor

Mustafa Topal

Yeni Üye
Yetkili Kişi
ŞARBONLU OLDUĞU İLERİ SÜRÜLEN GEMİ KONACIK'TA BEKLETİLİYOR

Şarbonlu olduğu ileri sürülen Julia Ak isimli gemi İskenderun Körfezinde Arsuz/Konacık açıklarında sahil güvenlik gemisi tarafından bekletiliyor. Konunun önemi açısından Hatay Valiliği yakın bir şekilde takip ederken İskenderun Kaymakamı Recep Soytürk ile Arsuz Kaymakamı Musa Sarı geminin durumu ile alakalı yakından ilgileniyorlar.

juliak.jpg


TBMM Çevre Komisyonu Üyesi ve İzmir Milletvekili Mahir Polat, Brezilya'dan gelen ve 5 bin 391 büyükbaş hayvan taşıyan “JULIA AK” isimli geminin rotasını İskenderun Limanı'na çevirdiğini bildirdi. Gemi 16 gün İzmir Alsancak limanında bekledikten sonra yeniden denize açılmıştı.

Gemideki hayvanlardan 15'inin hastalıktan öldüğünü iddia eden Polat, hayvanların ısrarla Türkiye'ye bırakılmak istendiğini vurguladı. Polat, “İzmir Limanı'ndan alınmayan bu hayvanlar, İskenderun Limanı'na hangi gerekçe ile kabul edilecek ?'' diye sordu.

HABER: Mustafa TOPAL
 
Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:

Hatay Haber

Admin
Yetkili Kişi
HALKIMIZIN DİKKATİNE!..
İzmir limanında 16 gündür bekletilip veteriner kontrolünden geçemeyen gemi İskenderun limanına yönlendirildi ve şu an itibari ile konacık açıklarında bekletiliyor. Geminin gözetim altında tutulduğu, herhangi bir pisliğini yada öldüğü iddia edilen hayvanların denize dökülmemesi için Arsuz kaymakamlığı ile koordineli bir şekilde önlem alıyoruz. Denizimizin kirletilmesine ve halkımızın sağlığına yönelecek herhangi bir tehdide müsade etmeyeceğiz.

Nazım CULHA
 
Yukarı