Samandağ Belediyesi'nden Lise Son Sınıf Öğrencilerine Destek

Rhosus

Admin
Yetkili Kişi
SAMANDAĞ BELEDİYESİ’NDEN LİSE SON SINIF ÖĞRENCİLERİNE ÜCRETSİZ DENEME SINAVI

Samandağ Belediyesi ve İlçe Mili Eğitim Müdürlüğü tarafından 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla üniversite sınavına hazırlanan gençlere ücretsiz TYT – AYT deneme sınavı yapıldı.


lise son sınıf ogrencil...jpg


14 - 15 Mayıs tarihlerinde gerçekleştirilen TYT – AYT deneme sınavına Samandağ sınırları içerisinde bulunan bütün Liselerin 12 sınıf öğrencileri katıldı.

Yapılan deneme sınavı ile ilgili Samandağ Belediye Başkanı Av. Refik Eryılmaz tarafından yapılan açıklamada; “ Samandağ Belediyesi olarak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile birlikte geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin eğitimlerine katkı sunmak amacıyla ücretsiz TYT – AYT deneme sınavı gerçekleştirdik. Gençlerimizin, bu bayramı kendilerine armağan eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bıraktığı değerlere sahip çıkmaları adına eğitimin çok önemli olduğunu düşünüyorum. Gençlerimize armağan edilen bu bayramda bizlerin de gençlerimize verebileceğimiz en değerli hediye, gençlerimizin eğitimlerine destek sağlamaktan geçer diye düşündük ve bu amaçla ücretsiz deneme sınavını gerçekleştirdik. Samandağ Belediyesi olarak bundan sonra da eğitime katkı sunmaya devam edeceğiz. Umudumuz ve geleceğimiz olan gençlerimizin 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramını kutluyor, Haziran ayında yapılacak olan TYT ve AYT sınavlarında başarılar diliyorum.” ifadelerine yer verildi.

lise son sınıf ogrencil...jpg1.jpg.jpg
 
Yukarı