Rhosus

Admin
Yetkili Kişi
Milli Mücadelenin 100.Yılı Coşkuyla Kutlandı

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın 100. Yıl coşkusunu gençlerle paylaştı.

Screenshot_6.jpg


Gençlik Haftası kapsamında Hatay Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından Antakya Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleştirilen etkinliğe, Başkan Savaş’ın yanı sıra Hatay Valisi Rahmi Doğan, 2. Hudut Alayı Komutanı Piyade Albay Ahmet Gürbüz, Defne Kaymakamı Nevzat Şengök, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Cemil Şensöz, çok sayıda öğrenci ve vatandaş katılım gösterdi.

Screenshot_5.jpg


Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve ebediyete intikal eden şehitlerin anısına durulan bir dakikalık saygı duruşu ve ardından HBB Bando ekini eşliğinde hep bir ağızdan okunan İstiklal Marşı’nın ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmalarını gerçekleştiren Şensöz, ‘Bugün yüce önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kurtuluş mücadelesinin ilk adımının atıldığı 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın 100. Yıl dönümü. Atatürk’ün mİlli duydular içersinde Samsun’da attığını ilk adım Türk milletini bağımsızlığını kazanmada ve Türkiye cumhuriyetin kuruluşu için atılmış en önemli adımdır. Bu yüzden 19. Mayıs’ın 100. Yılına ulaşmasının duygu ve heyecanını hep birlikte hissetmekteyiz. Atatürk gençlere olan inancı sebebi ile bu büyük günü gençlere armağan etmiştir. Gelecekte ülke yönetiminde söz sahibi olacak olan gençler, biliyoruz ki sizler Türk milletinin geleceği yarınların teminatısınız . Sizlerin yarınların bilincinde yetenekli birer insan olarak yetişmesi için elimizden geleni yapıyoruz. Sizlerin de ‘Vatanını en şok seven görevini en iyi yapandır’ sözünden yola çıkarak üzerinize düşeni eksiksiz olarak yapacağınızdan hiç şüphemiz yok. Bu duygu ve düşünceler ile 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyor başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete intikal etmiş tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet ve minnet ile anıyorum’ dedi.

Screenshot_4.jpg


Açılış konuşmamasının ardından okulların bayrama özel olarak hazırladıkları halk oyunları, zeybek, salsa, jimnastik, karete ve tekvando gibi birbirinden güzel gösteriler eşliğinde devam eden kutlama etkinliğinde katılımcılar 19 Mayıs Bayramı’nın coşkusunu doya sıya yaşadı.

Gösterilerin ardından Gençlik Haftası Liseler Arası Atletizm, Tek Pota Basketbol ve Masa Tenisi turnuvalarında ilk üçe giren sporculara; Hatay Büyükşehir Belediyesi Doç. Dr. Lütfü Savaş, 2. Hudut Alayı Komutanı Piyade Albay Ahmet Gürbüz ve Hatay Valisi Rahmi Doğan tarafından madalya ve kupalarının takdim edilmesi ve çekilen hatıra fotoğrafı ile etkinlik son buldu.
 
Yukarı