HATSU Durmaksızın Çalışıyor

Nikator

Admin
Yetkili Kişi
Altyapıda Bağlantı Çalışmaları Sürüyor

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (HATSU), yeni yapılan yerleşim alanlarında ve altyapısı bulunmayan bölgelerde yaşam sürdüren vatandaşların sorunsuz bir şekilde altyapı hizmeti alması için özverili bir şekilde çalışmaların devam ettiğini duyurdu.

hatsu.jpg


Her geçen gün yerleşim alanlarının çoğalması üzerine titiz bir şekilde altyapı bağlantılarının yapıldığını bildiren Genel Müdürlük, yapılan yeni kanalizasyon hattı döşeme çalışmalarında tıkanma ve taşmaların oluşmaması ön görülerek projeler hazırlandığını açıkladı.

Hatay’ın her bir noktasında ekipler tarafından eşit bir şekilde hizmet atağının sürdürüldüğünü aktaran İdare, Hassa ilçesi Hassa Derviş Paşa Mahallesi’nde yapılan yeni yapıların altyapı bağlantılarının yapıldığını ve 150’lik borularla 6 metre kanalizasyon hattının döşendiğini belirtti.

hatsu2.jpg


Altyapının bağlantıları ve yeni hat döşeme çalışmalarının yanı sıra mevcut hatlarda temizlik çalışmalarının devam ettiğini vurgulayan HATSU, vidanjör ve kombi araçlarıyla tıkanan bölgelerde temizlik yapılarak kötü kokuların engellendiğini bildirdi.
 
Yukarı