Hatay Büyükşehir Belediyespor Su Topu Takımı da turnuvada şampiyon oldu

Hatay Haber

Admin
Yetkili Kişi
Açıldığı günden bu yana geçen süre zarfında bölgesel, ulusal ve uluslararası birçok turnuvaya kapılarını açan Hatay Büyükşehir Belediyesi Spor Kompleksi ve Yaşam Merkezi, bir şampiyonaya daha ev sahipliği yaptı.

Dev kompleks son olarak U-15 Erkekler Bölgesel Ligi su topu müsabakalarına ev sahipliği yaparak birçok genç sporcuyu ağırladı.

Su Topu Takımı (1).jpg
Su Topu Takımı (2).jpg
Su Topu Takımı (3).jpg
Su Topu Takımı (4).jpg
Su Topu Takımı (5).jpg


14-15 Temmuz tarihlerinde gerçekleşen turnuva seyir zevki yüksek çekişmeli maçlara sahne oldu.

Katıldığı birçok şampiyonada derece elde eden ve Hataylılara su topu sporunu sevdiren Hatay Büyükşehir Belediyespor Su Topu Takımı da turnuvada şampiyon oldu. Ankara temsilcisi Bağlum Spor Kulübü ikinci olurken Mersin Mert Spor Kulübü de turnuvayı üçüncü olarak tamamladı.

Takımın başarısında büyük pay sahibi olan başantrenör Mustafa Savaş ve antrenör Ömer Hattapoğlu sporcularının gösterdiği performanstan duydukları memnuniyeti dile getirdi.

Şampiyona hakkında düşüncelerini ifade eden Mustafa Savaş, "Kendi evimizde şampiyon olmak çok anlamlı. Çalışmalarımızın karşılığını şampiyonlukla almak gurur verici. Tüm takımı ve teknik ekibi kutluyorum. Bizden desteğini esirgemeyen değerli başkanlarımız Doç. Dr. Lütfü Savaş ve Prof. Dr. Mehmet Maden'e teşekkür ediyorum. Elde ettiğimiz bu şampiyonluk kentimize armağan olsun" dedi.

Şampiyonluk kupasını kaldıran Hatay Büyükşehir Belediyesporlu sporcular şampiyonluğun coşkusunu kupa ve madalyalarıyla birlikte yine havuzda yaşadı.
 
Yukarı