Erzin şifalı sular (Erzin Kükürtlü Su)

Onur Bolat

Yeni Üye
Erzin'de bulunan genel truzim ve sağlık açısından önemi olan şifalı sular, oteller ve gezi truzmin de Erzin için çok önemli bir pay almaktadır. Yazın ve kışın kükürtlü olarak akan su içilebilir ve yüzülebilir niteliktedir.Çevresinde Akdeniz bitki örtüsü olan maki görülmektedir. Bodur ve kısa ağaçlar bitki örtüsünde önemli bir yer kaplamak ile beraber, uzun uzunca çam ağaçları görmeniz mümkündür. Etrafında piknik yapabileceğiniz ortam dışında su yürüyüşü yapabileceğiniz bir yerdir. Su yürüyüşü biraz tehlikeli olup dikatli olunması önerilmektedir. Fotolar iç kısımlardan çekilmiştir.
IMG_0330.JPG
IMG_0332.JPG
 
Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:

Hayati Sonay

Sonay İnternet Hizmetleri
Yetkili Kişi
Ergindeki şifalı sular cilt ve deri hastalıklarına iyi geliyormuş sanırım acaba hangi hastalıklara fayda sağlıyor
 

Onur Bolat

Yeni Üye
Romatizmal hastalıklar, deri hastalıkları, kan dolaşımı ve kalp hastalıkları, solunum yolu hastalıkları, kadın hastalıkları, iç salgı sistemi rahatsızlıkları, sinir sisteminin uyarılması, sindirim sistemi hastalıkları, böbrek ve idrar yolları hastalıkları, göz hastalıkları, hastalık ve ameliyat sonrası rahatsızlıklar, kemik ve kireçlenme rahatsızlıkları, metabolizma bozuklukları gibi hastalıklara iyi gelmektedir. @Hayati Sonay
 

Erkan Gürkan

Admin
Yetkili Kişi

Büyük İskender

Moderatör
Kaplıca ve şifalı maden suyunun çeşitli hastalıklara iyigeldiği söylenmektedir. Erzin İlçesi’ne bağlı Başlamış Köyü’ndeki kayalarınçeşitli yerlerinden çıkmaktadır. Erziniçmelerinin suyu hafif tuzlu ve acımsı, karbonatlı, toprak kalevili vekarbondioksitlidir.
 
Yukarı