Yayladağı Hakkında Bilgiler

yayladagi_karamagaraTürkiye’nin en güneydeki ilçesi Yayladağı’nın geçim kaynağı tarımdır. Değerlendirilse çok ses getirecek tarihi eserlerin olduğu bölge bugün hala bir çok bakımdan bakirdir.

Yayladağı’nda bir çok ziyaret ve türbe bulunmaktadır. Eskiden ismi Ordu olan Yayladağı isimler karışmaması için bu ismi almıştır.

Yayladağı’nda Karamağara isminde doğa harikası bir koy bulunmaktadır. Yayladağı ilçemizin posta kodu 31550’dir.

Yayladağı’nın nüfusu 27.800’dür. İlçenin yüzölçümü 465 km2 olup rakımı 450m’dir.

Yayladağı Belediye Başkanının ismi Mehmet Kalkan, Kaymakamının ismi Alpaslan Altınışık’tır.

Yayladağı hava durumu

Hatay Yayladağı Hava durumu

Yayladağı Haritası

Yayladağı’nın Mahalleleri

Arslanyazı mahallesi, Aşağıpulluyazı mahallesi, Aydınbahçe mahallesi, , Bozlu mahallesi, , Çakıköy mahallesi, Çamaltı mahallesi, Çandır mahallesi, Çatbaşı mahallesi, Çayır mahallesi, Dağdüzü mahallesi, Denizgören mahallesi, Dusduru mahallesi, , Görentaş mahallesi, Gözlüce mahallesi, Gürışık mahallesi, , Güzelyurt mahallesi, Hisarcık mahallesi, , Karaköse mahallesi, Kışlak mahallesi, , Kösrelik mahallesi, Kulaç mahallesi, Kurtuluş mahallesi, , Olgunlar mahallesi, , Sungur mahallesi, Sürütme mahallesi, , , Turfanda mahallesi, Tutlubahçe mahallesi, Uluyol mahallesi, Üçırmak mahallesi, Yalaz mahallesi, Yayıkdamlar mahallesi, Yeditepe mahallesi, Yeniceköy mahallesi, Yeşiltepe mahallesi, Yoncakaya mahallesi, Yukarıokçular mahallesi,