Samandağ’ı Ulusal Basına Anlattı

mithat nehir

Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir , Samandağ’da 18. gerçekleştirilen Evvel Temmuz Festivalini Ulusal Basına değerlendirdi. Festival ile ilgili konuşan Samandağ belediye başkanı Mithat Nehir, festivalin hem entelektüel, hem de sanatsal yanı ağır basan bir düşünceyle hazırlandığını belirterek, “festival sürecinin kendisi adalet arayışıyla örtüşüyor” dedi.

 

8-14 Temmuz tarihleri arasında 18. düzenlenen Evvel Temmuz festivali binlerce yurttaşın katılımı ile panel, söyleşi ve akşam konserleri gerçekleştirildi. Festival sürecini Samandağ belediye başkanı Mithat Nehir, festival sürecinin kendisi adalet arayışıyla örtüşüyor diyerek, “Evvel Temmuz festivali bir çok yerden farklı olarak hem entelektüel yanı hemde sanatsal yanı ağır basan bir düşünceyle hazırlandı. Aynı zamanda festival, farklı inançsal ve toplumsal kesimleri ortak bir coşkuda buluşturuyor” dedi.

 

Suriye’de yaşanan savaşın, hem ekonomik hem de sosyal anlamda Samandağ halkı üzerinde olumsuz etkileri olduğunu ifade eden Nehir, “ancak hayat devam ediyor ve bizlerin tüm bunları anlatma sorumluluğumuz var ve bizler bu sorumluluk ile çalışmalarımıza devam ediyoruz” dedi.

 

Son olarak “adalet” yürüyüşünün birkaç etabında yer aldığını da belirten Nehir, “oldukça heyecan verici bir yürüyüştü. Adalet yürüyüşünün öncesi ve sonrasıyla Türkiye’de yeni bir dönem başladı. Atalete kapılarak, korkarak yeni bir şeyler ortaya koyma şansı yok. Daha yüksek sesle ve birlikte haykırdığımız zaman bir anlamı ve değişime katkısı oluyor” dedi.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here