Reyhanlı Hakkında Bilgiler

reyhanli_tuzda_tavukTürkiye’nin en zengin ilçesi olarak açıklanan Reyhanlı Hatay’ın güzide ilçelerinden bir tanesidir. Reyhanlı’nın geçmişi yontma taş devrine kadar dayanır ve bir çok uygarlığa ev sahipliği yapmıştır.

Ortadoğuya açılan kapımız Cilvegözü sınır kapısıda Reyhanlı ilçemizin sınırları içerisindedir. Reyhanlıdaki sanayi genellikle tarıma dayalıdır.

Tuzda tavuk yemek isteyenlerin Reyhanlıya mutlaka uğramasını tavsiye ederiz. Reyhanlı ilçemizin posta kodu 31500’dür.

Reyhanlı’nın Belediye Başkanının ismi Hüseyin Şanverdi, Kaymakamının ismi Tuncay Dursun’dur.

Reyhanlı’nın nüfusu : 90.000’dir. Toplam yüzölçümü 592 km2, rakımı 160m’dir.

Reyhanlı hava durumu

Hatay Reyhanlı Hava durumu

Reyhanlı Haritası

Reyhanlı’nın Mahalleleri

Ahmetbeyli mahallesi, Akyayla mahallesi, Alakuzu mahallesi, Beşaslan mahallesi, Bükülmez mahallesi, Cilvegözü mahallesi, Cumhuriyet mahallesi, Çakıryiğit mahallesi, Davutpaşa mahallesi, Fevzipaşa mahallesi, GazimürselTepesi mahallesi, Göktepe mahallesi, Kara mahallesi, Süleymanlı mahallesi, Karacanlık mahallesi, Karahöyük mahallesi, Kavalcık mahallesi, Konuk mahallesi, Kuletepe mahallesi, Kumtepe mahallesi, Kurtuluş mahallesi, Kuşaklı mahallesi, Mehmetbeyli mahallesi, Oğulpınar mahallesi, Paşahöyük mahallesi, Paşaköy mahallesi, Suluköy mahallesi, Tayfursökmen mahallesi, Terzihöyük mahallesi, Uzunkavak mahallesi, Üçtepe mahallesi, Varışlı mahallesi